Kargo ve Teslimat

1- Hazırlık Süresi: Keşan Çiftlik’den sipariş edilen ürünler günlük olarak üretildiği için yoğunluğa bağlı olarak 2 gün içerisinde hazırlanır. Resmi tatil günlerinde sevkiyat yapılamamaktadır.

2- Kargoya Teslim: Hazırlık süresinin ardından siparişiniz size ulaştırılmak üzere kargoya verilir.

3- Kargo Takip Numarası: Hazırlık aşaması biten ürün ya da ürünlerinizin kargo takip numarası üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize iletilir.

4- Teslimatı Geciktiren Durumlar Hakkında Bilgi:

  • Türkiye genelinde ürünün teslim edileceği adresin uzaklığı ve kargo şirketinin bölgeyi ziyaret sıklığı teslimat gününü etkileyebilir, sipariş teslimi gecikebilir.
  • Siparişin teslim edileceği bölgedeki olumsuz hava ve ulaşım koşulları, ürünün teslimini geciktirebilir.
  • Yılbaşı, bayram ve özel günlere denk gelen zaman dilimlerinde her zaman kargo tesliminde belli bir yoğunluk yaşanır. Bu özel günlere denk gelen siparişlerde, teslimat gecikebilir.
  • Türkiye ve dünya genelinde yaşanan pandemi sebebiyle kargolarda tarafımızdan kaynaklanmayan gecikmeler sebebi ile teslimat gecikebilir.

5- Hafta Sonu ve Resmi Tatiller: Pazar ve resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişler, takip eden ilk iş gününde hazırlık süresine göre işleme alınır.

6- Çalışılan Kargo Şirketi: Keşan Çiftlik, Türkiye gönderimleri için MNG ve Yurtiçi Kargo ile çalışmaktadır. Endüstriyel veya toptan ürün gönderimlerinde tarafla iletişime geçilerek teslimat sağlanmaktadır.

7- Kargo Ücreti: Siparişlerinizde kargo ücreti 100₺’ye kadarı tarafımızca karşılanır. Siz, ürün teslimatı ile ilgili olarak kargo hizmeti için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Kapıda ödeme yapmak isteyen kullanıcılar ürün açıklamasında ve sepette belirtilen ek ücreti ödeyeceklerdir.

8- Bilgilendirme: Siparişiniz kargoya verildiği zaman, üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize bilgilendirme mail’i yollanır.

9- Sipariş Teslimi: Siparişinizi ancak siz teslim alabilirsiniz. Ancak adreste, sizin teslimatınızı alacak başka biri varsa, bu bilgiyi siparişi oluştururken mutlaka belirtiniz. Belirtmediğiniz taktirde, siparişiniz başkasına teslim edilmez.

10- Adres Değişikliği: Sipariş oluşturduktan sonra teslim adresini değiştirmemeniz gerekir. Aksi halde siparişiniz önce Keşan Çiftliğ’e geri döner, sonra sizin belirlediğiniz yeni adrese yönelik teslim süreci en başından başlar.

11- Sipariş Ulaşmazsa: Siparişleriniz sizin belirlemiş olduğunuz adrese teslim edilir. Adresinizde bulunmazsanız ya da sizin dışınızda siparişinizi teslim alacak kişiyi belirlemediyseniz, Kargo görevlisi, paketinizi en yakın Kargo şubesinden alabileceğinizi belirten bir not bırakır. Paketi, belirtilen Kargo şubesinden en geç iki gün içinde teslim almanız gerekir.

İade ve İptal Koşulları

Ürün İadesi İçin: Üye girişi yaparak tamamlanan siparişiniz üzerinden iade talebi oluşturunuz. MNG kargo ile ürünü ücretsiz iade edebilirsiniz. Ürün inceleme ardından iade veya değişimin onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi hesabınıza iletilecektir. Onaylanan siparişlere ait ücret iadeleri ise ertesi gün bankanıza bildirilecektir.

İade Süresi: Ürün teslim alındıktan sonra 15 gün içerisinde ücret iadesi talebi ile geri gönderebilirsiniz.

Ürün Ücretinin İadesi: İadesi onaylanan ürüne ödediğiniz ücret, 14 iş günü içinde ekstrenize yansır. İlgili takibi hesap ekstrenizden yapabilirsiniz. (Ücret iadesi süresi, bankalara bağlı olarak değişmektedir.)

Ürün Değişimi: Keşan Çiftlik üzerinden satın aldığınız ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

İade Kargo Ücreti: İade edilecek edilecek ürünler MNG Kargo ile yollayabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz MNG kargo tarafından herhangi bir iade ürün gönderim bedeli alınmamaktadır.

Farklı Kargo İle Gönderim: İade için yaptığınız gönderilerde, MNG Kargo haricindeki bir kargo firmasını tercih ederseniz, ödemeyi sizin yapmanız gerekecektir. Ayrıca farklı kargo firmalarıyla yolladığınız alıcı ödemeli kargolarınız kabul edilmemektedir.